Вибір твердопаливного котла

У чому хочеться бути впевненим на 100%, перш ніж купити твердопаливний котел? Розглянемо варіанти.

1. Міцна і надійна конструкція

Ці параметри закладає конструктор при проектуванні апарату. Обов’язково в конструкції повинні бути присутні ребра жорсткості. Кількість зварних швів має бути мінімальним. Слід звернути увагу на конструкцію дверей топки. Двері повинні бути зроблені з товстого металу, оснащені регулювальними болтами. Отримання ідеальної конструкції – процес нескінченний, тому кожен виробник знаходиться в постійному пошуку свого ідеалу.

2. Довговічність експлуатації

Хочеться придбати котел на довгі роки, не повертаючись до питання опалення і заміні комплектуючих, особливо до заміни котла. Дійсно, в системі опалення ціна котла займає приблизно 50% вартості покупки всіх матеріалів. Котли сталеві твердопаливні мають порівняно невисоку ціну, що робить їх найбільш популярними. Проектний термін служби котла сталевого твердопаливного в середньому 10-15 років. Чим товший і якісніший метал теплообмінника, тим довше прослужить опалювальний прилад. Однією з рекомендованих марок сталі для виготовлення різних деталей і елементів зварних металоконструкцій, які працюють при температурі від -70 до + 425 ° С під тиском є ​​сталь 09Г2С. Багато виробників використовують сталь марки Ст3пс. Також грає роль якість зварних швів, і висока точність листової обробки. Якщо підприємство-виробник працює на сучасному високоякісному обладнанні, має штат робітників-професіоналів, то можна довіряти продукту.

На відміну від сталевих котлів, котли з чавунним теплообмінником служать 20-25 років. Але є мінуси. Вони мають підвищену чутливість як до термічних, так і до механічних ударів, тому підживлення холодною водою обов’язково слід здійснювати тільки після повного охолодження теплообмінника.

Ремонт теплообмінника сталевого котла зробити можна, а чавунного – проблематично.

Для того щоб сталевий котел і димар функціонували надійно і довго слід уникати скупчення конденсату, який сприяє корозії

3. Зручне і комфортне обслуговування

Розглянемо основні вимоги споживачів до обслуговування твердопаливного котла. Головною перевагою є мінімальна кількість підходів для завантаження палива. Тут потрібно розбиратися в класифікації котлів, так як у всіх типів котлів є свої недоліки.

Також слід звернути увагу на зручність чистки теплообмінника,  завантаження палива, спостереження за температурою і тиском в котлі.

Наявність поверхні для приготування їжі (плити) для багатьох також є перевагою зручності. Знявши кільця і ​​заглушки чавунної плити дійсно зручно завантажувати в топку паливо. Плюс до цього є можливість щось приготувати або підігріти.

4. Витрата палива

Як правило, найменша витрата палива буде у котлів з більш високим значенням ККД. Який реальний ККД у класичних твердопаливних котлів на колосникових решітці?

У класичних (традиційних) котлах застосовується принцип нижнього горіння, при якому повітря подається знизу до палива через колосникові грати.

Втрати тепла з димовими продуктами горіння є найвагомішими. Температура продуктів горіння безпосередньо впливає на ефективність опалювального котла. Беручи до уваги те, що димові гази відразу потрапляють в димар, можна припустити, що температура на виході може досягати 200-300 ° С.

Рекомендована температура димових газів показана в таблиці:

Вид палива Температура відхідних газів,oС Температура вхідного повітря,oС
Кам’яне вугілля 130-140 20-30
Слабореакціонние вугілля марок А, ПА, Т 120-130 20-30
Буре вугілля марки Б3 марки Б1 140-145
145-150
150-160
30-40
40-50
60-70
Горючі сланці 140-150 40-50
Торф 150-160 50-60
Мазут сірчистий (sp = 0.5-2%) 150-160 70-90
Природний газ 110-120 20-30

При зменшенні температури відхідних газів на 12-15 ° С, ККД котла збільшується приблизно на 1% .З усього цього можна зробити висновок, що ККД традиційного твердопаливного котла перших конструкцій буде в межах 60-70%.

Однак сучасні конструктори теплотехніки створюють різні способи затримки димових газів, забезпечуючи більшу віддачу енергії в теплообмінник, зменшуючи температуру на виході. Одним з таких способів є створення спеціальних ходів для димових газів крізь кілька теплообмінників.

Також слід зазначити, що багато сучасних котлів поєднують традиційний спосіб використання надходження повітря знизу через колосники в топку з подачею вторинного повітря безпосередньо в саме вогнище. Це забезпечує більш повне згорання газів, збільшуючи тепловіддачу. ККД таких котлів відчутно збільшується до 82%.

5. Невибагливість

Високоекономічні і, як правило, дорогі котли працюють на одному виді палива. Перехід на інший вид робить недоцільним їх покупку, так як Ви будете втрачати на перевитрату палива, заявлені показники не відповідатимуть реальним.

Насправді котли, які працюють на декількох видах палива – це класичні котли на колосникових гратах. Конструкція котла дозволяє, застосовуючи природну тягу, забезпечити достатній обсяг повітря для спалювання неякісного палива. Якщо приплив повітря недостатній і паливо не догорає, можна застосувати нагнітальний вентилятор з керуванням. Такий котел значно дешевше піролізного, пеллетного або котла тривалого горіння. Дрова, вугілля, брикет, стружка – все це Ви можете використовувати в якості палива.

Недоліки, звичайно теж є. Потрібно частіше робити завантаження, чистити колосники, димохід, та й витрата «поганого» палива може бути високою.

Залишити відповідь