You are currently viewing Як вибрати газовий котел для будинку?

Як вибрати газовий котел для будинку?

Як організувати опалення максимально ефективно, щоб жарко було від працюючих батарей, а не від рахунків на оплату. А таке може статися при неправильному виборі котла. Якщо його неправильно підібрати або встановити, котел може витрачати газ, недостатньо обігріваючи приміщення. В такому випадку зазвичай помилки списують на саме обладнання, хоча причина в іншому.

Давайте розглянемо всі нюанси грамотного вибору котла для будинку, при якому не доведеться платити зайве.

Варіанти газових котлів

Газовий котел є пристроєм для передачі енергії згорілого палива теплоносію через теплообмінник. Є кілька підходів до класифікації котлів, які корисно враховувати при придбанні цього приладу.

За типом розміщення

За типом розміщення котли бувають підлогові і настінні. Для різних приміщень підходять різні моделі.

Настінні котли стали популярними зовсім недавно. У них чимало переваг, наприклад:

 • Компактність. Завдяки акуратному корпусу, який вміщує в себе теплообмінник, пальник, блок управління, систему безпеки і навіть насос, такий пристрій відмінно вписується в будь-який інтер’єр і практично не потребує місця.
 • Вартість. Незважаючи на електронних складову настінних котлів і складну структуру, настінні котли дешевше підлогових.
 • Простота монтажу. Встановити настінний котел легше і, відповідно, монтаж обходиться дешевше.

Стаціонарні котли – пристрої, до яких давно звикли. Вони розрізняються потужністю. Якщо вам потрібен котел для приватного будинку, котеджу, площа якого велика, швидше за все вам доведеться вибирати з підлогових варіантів.

За типом теплообмінника і пальника

Важливу роль в підлогових моделях грають теплообмінники, які виконуються з різних металів. Чавунні теплообмінники менше, ніж сталеві, але легко піддаються корозії, характеризуються високою крихкістю і важкі. Сталеві мають меншу вагу, але вони більш габаритні і теж піддаються корозії.

Стаціонарні котли комплектуються наддувними вентиляторами або атмосферними пальниками і це теж відрізняє підлогові котли один від одного. Перші ефективніше, другі дешевше.

как установить котёл

За функціональністю

Ще однією відмінністю підлогових котлів є кількість виходів. Така класифікація по функціональності ділить котли на одноконтурні та двоконтурні.

Одноконтурні. З одним підведенням тільки для опалення (зазвичай котел ще й обігріває воду). Якщо в будинку вдається вирішити питання нагріву води без використання котла, то одноконтурний котел буде економним, простим, надійним і недорогим при покупці.

Двоконтурні. Пристрої мають два виходи, включаючи контур ГВП (гарячого водопостачання). Це дозволяє вирішити питання опалення і водопостачання будинку, управляти витратами і економити на опаленні і нагріванні води. Сучасні двоконтурні котли – компактні і надійні, до того ж можуть бути забезпечені безліччю датчиків і регуляторів, які дозволять домогтися вражаючою економії. Суть пристрою: теплообмінник нагріває окремо воду в системі і контур ГВП. Автоматика контролює задані параметри для кожного з контурів. Більшість сімей вибирають двоконтурний котел.

За типом камери згоряння

Різноманітність підлогових котлів на цьому не закінчується: бувають різні камери згоряння:

Конденсаційні. З найвищим ККД. Вони вміють використовувати конденсат – воду і вуглекислий газ – передаючи теплоносію тепло від конденсату, який для цього передається в спеціальний теплообмінник.

З відкритою камерою. Являють собою звичайну горілку, яка з’єднується з теплообмінником. Горіння підтримує постійно доступний кисень, тому до такого пристрою забезпечують постійний приплив повітря з вулиці. Таким котлам необхідні димар, що ускладнює монтаж.

Із закритою камерою. Вдале рішення для приміщень, в яких по ряду причин димохід небажаний або неможливий. Продукти горіння виводяться в такому випадку примусово. Такий тип котла більш сучасний і екологічний. Кисень не згорає в приміщенні немає необхідності в додатковому припливі повітря і складному монтажі, як у випадку з димоходом.

Питання енергозалежності

Ще один привід для роздумів – енергозалежність котлів, яка впливає на економію.

Перш за все залежність від електрики пов’язана з розпалом газу. Існує кілька варіантів організації розпалювання: пʼєзо (як запальничка) і електронний (вбудоване автоматичне запалювання, економічніше і безпечніше).

Електронне запалювання краще в усіх відношеннях, крім витрат на електрику, які настільки незначні, що не грають суттєвої ролі, і наявності електроенергії – саме ця обставина в місцях, де часті збої, схиляє власників будинків до менш вигідному вибору.

Врахування параметрів приміщення

Для вибору котла необхідно врахувати норми потужності на площу, а також ряд параметрів приміщення:

 • тип споруди;
 • загальна площа;
 • якість теплоізоляції;
 • вентиляційна система;
 • особливості тепловтрат;
 • кліматична зона;
 • витрата гарячої води, кількість мешканців;
 • організація системи опалення.

Перш за все потрібно точний розрахунок потужності. Робота на межах потужності призводить до надмірних навантажень котла і швидко виводить його з ладу. Не годиться і потужність «із запасом»: призведе до надмірної витрати газу і скупчення конденсату.

Залишити відповідь