You are currently viewing Що таке піч Булерьян? Переваги і недоліки.

Що таке піч Булерьян? Переваги і недоліки.

Сільський будиночок біля водойми – мрія багатьох корінних жителів міста. Багато хто ідеалізує життя в глушині, забуваючи про те, що без зручностей складно відчути себе як у казці. Опалення може стати справжньою проблемою і перешкодою до того, щоб жити в дачному будинку цілий рік. Підключення до стаціонарного опалення може вилитися у величезні витрати. А потім платити за комунальні послуги вийде не дешевше. Кращим варіантом залишається традиційна піч. Сучасні технології зробили крок вперед, тому більше не потрібно витрачати сили і час на те, щоб наповнювати піч матеріалом для горіння. Вашій увазі пропонується конвекційна модель – Булерьян.

Що таке піч Булерьян

Повітря дуже швидко охолоджується, на відміну від рідини, тому складно таким чином обігріти все приміщення. Багато які побутові печі орієнтовані саме на те, щоб нагрівати повітря. Тому люди намагаються купувати великі і громіздкі моделі, так як від габаритів залежить площа теплопередачі.

Піч Булерьян була створена звичайними людьми – лісорубами в Канаді. Там дуже холодний клімат, тому працівники вирішили створити піч, яка допоможе не тільки зігрітися, але й висушити мокрий одяг. Така піч працює виключно на паливі з деревини. Зовні вона схожа на «буржуйку», але на ділі проявляє більш потужні здібності обігріву. Всередині неї знаходиться три пристрої, які функціонують між собою. Це, власне, піч, газогенератор і калорифер.

Як працює Булерьян

Перш за все, потрібно зрозуміти, як виглядає піч, і яка її конструкція. Вона представляється у вигляді сталевого корпусу, створеного у вигляді овалу або бочки. Вміщує двоярусну топку, в яку проведено 7 труб. Пічні дверцята, димова заслінка – все як у звичайних печей. Ще модель вміщує регулятор подачі повітря. Конструкція створена таким чином, що дає можливість нагнітати повітря без застосування електровентилятора.

На виході повітряних труб температура зазвичай буває до 120 ° C. У нижній камері тліє паливо, через що утворюється генераторний газ, що дає теплову енергію. Щоб він з’являвся, потрібно використовувати тільки добре висушені дрова без дещиці вогкості або вологи.

Печь булерьян в интерьере

Піч Булерьян працює в режимах:

 1. Розпалу. Звичайний режим, при якому повітря швидко нагрівається до оптимальної температури.
 2. Газифікації. Топку потрібно заповнити доверху, закрити заслінку, щоб скоротити кількість повітря, яке може надійти всередину. Деревне паливо буде не палати, а злегка тліти, а температура знизиться до 60 ° C.

Плюси і мінуси

Плюси:

 • піч дуже швидко обігріває приміщення, завдяки чому повітря можна транспортувати в інші кімнати і поверхи будинку, використовуючи для цього спеціальні повітроводи;рівномірність обігріву всіх кімнат;
 • рівномірність обігріву всіх кімнат;
 • паливо витрачається потроху, дозволяючи економити;
 • просте обслуговування і експлуатація;
 • високий рівень ККД – 70%;
 • робота на повній закладці палива – 10-12 годин.

Мінуси:

 • немає можливості використовувати інше паливо, крім деревини;
 • незважаючи на те, що газ спалюється до 70%, в більшій своїй частині він випаровується, виходячи через трубу;
 • необхідно встановити утеплену трубу з будь-якого матеріалу – цегли або металу;
 • потрібно мати багато місця в будинку для установки печі, так як вона досить габаритна. По горизонталі необхідно мати вільний метр від стіни і предметів, які знаходяться поруч. Саме тому піч прийнято встановлювати в середині кімнати, так як іншого варіанту не існує. Або ж обшити стіни металом щоб уникнути загоряння;
 • через те, що горить пил, піч в деяких своїх ділянках буде перегріватися – температура перевищить межі 120 ° C;
 • економія палива буде тільки в тому випадку, якщо створити тонке налаштування положення заслінок. На ділі це виявляється не так просто;
 • труби будуть диміти, незалежно від погоди, тому потрібно їх виводити на 3 метри і вище від верхнього краю печі.

Також в димовій трубі може накопичуватися конденсат. Це є серйозною проблемою печей типу Булерьян. Конденсат складається з води, змішаної з сажею і дьогтем. Він з’являється тому, що пічні гази, виходячи назовні, мають досить низьку температуру, при тому, що паливо згоряє не повністю. Зазвичай конденсат накопичується на стиках труби. Він дає неприємний запах, здатний проникати всередину будинку.

Рекомендації та поради як купувати і використовувати Булерьян

Перед тим, як купити піч подібного типу, потрібно ретельно продумати місце установки. Якщо немає теплових екранів, доведеться розчистити місце в кімнаті – його знадобиться чимало. Найкраще встановлювати таку піч в підвалі або окремому приміщенні, яке захищене від пожеж. Дуже важливо, щоб в підвал була проведена вентиляція, якщо відбудеться зворотна тяга в димоході. Також варто продумати, яким чином буде виведена труба.

Щоб поліна тліли краще, потрібно спочатку взяти тонкі гілки і покласти їх вниз. Бажано – нещільно. Зверху покласти більш товсті поліна, які повинні упиратися в задню стінку. При цьому між паливом і дверцятами має бути простір. Туди покласти кору дерева, дрібні гілки або навіть газету. Зверху ж потрібно укласти самі товсті і великі частини дерева, щоб в кінці утворилися вугілля. Правильне укладання дозволить вам продовжити час роботи печі за одне заповнення паливом. Щоб розпалити піч, потрібно спочатку запалити папір і тут же закрити дверцята. Не забувайте про заслінки димової труби – її потрібно відкрити. Також і заслону піддувала. Якщо ви бачите, що дрова розгорілися досить добре, переведіть заслінки на малий режим відкриття.

Ще одна важлива порада: щоб конденсат відкладався в малих кількостях, потрібно топити тільки сухими дровами – це необхідна умова.

Що стосується теплового екрана, то його можна купити або ж зробити самим. Щоб створити самостійно, необхідно взяти лист металу і прикріпити до стіни, залишаючи просвіт на 50 мм. Простежте за тим, щоб просвіт був однаковим, не зменшувався і не збільшувався протягом площі листа. Це дасть змогу запобігти нагріванню стіни.

Вибираючи моделі, зверніть увагу на ті, які з глухими дверцятами. Зі склом будуть коштувати в кілька разів дорожче, а ще воно закоптиться – а це зайві турботи.

Залишити відповідь